Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Одещина: за серпень 2023 року забезпечено погашення 40,2 млн грн податкового боргу

, опубліковано 25 вересня 2023 о 14:14

«За рахунок вжитих заходів із погашення податкового боргу за серпень 2023 року до зведеного бюджету надійшло 40,2 млн гривень. До державного бюджету в рахунок погашення боргу надійшло 25,7 млн грн, що на 28,4 відс. більше, ніж за відповідний період минулого року», – повідомив начальник управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС в Одеській області Андрій Зарицький.

На підставі платіжних інструкцій з рахунків боржників у банках стягнуто та вилучено готівкових коштів на загальну суму 4,4 млн грн, з них за рішеннями керівника – 4,2 млн гривень. 

Від підприємств, які знаходяться в процедурах банкрутства, до бюджету спрямовано 1,8 млн гривень.

Стягнуто боргів фізичних осіб на суму 1,9 млн гривень.

Скорочення загальної суми податкового боргу по області в цілому за серпень 2023 року становило 23,8 млн грн, або 0,5 відсотка.

Разом з цим, відбулося зменшення кількості юридичних осіб, по яких рахувався податковий борг, на 53 суб’єкта господарювання, або на 0,5 відсотка.

За результатами вжитих заходів за серпень 2023 року в рахунок погашення заборгованості з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування надійшло 11,9 млн гривень. 

Надходження від вжитих заходів державною виконавчою службою за вимогами про сплату боргу (недоїмки) за серпень 2023 року склали 0,3 млн гривень.

Зменшення кількості боржників з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування становило 1228 платників внеску, або 2,4 відсотка.

Як зазначив Андрій Зарицький, за результатами взаємодії з територіальними громадами Одещини під час вжиття заходів із наповнення бюджетів громад за рахунок погашення податкового боргу в серпні 2023 року до місцевих бюджетів надійшло коштів у сумі 4903,8 тис грн, що становить 33,9 відс. від загальних надходжень у рахунок погашення податкового боргу до місцевих бюджетів регіону.

У серпні 2023 року надійшло 403 звернення від платників податків про видачу довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі – Довідка), за результатними відпрацювання яких надано:

Довідок – 236 та відмов у надані Довідки – 32.

За позовами про стягнення податкового боргу у серпні 2023 року на користь Головного управління ДПС в Одеській області судами винесено 27 рішень на суму 2,2 млн грн, з яких за позовами до фізичних осіб – 24 рішення на суму 2 млн грн, до юридичних осіб – 3 рішення на суму 208 тис. гривень.